| |

wo 26 nov 2025: Thema-avond samen werken aan energie en duurzaamheid

Terugblik op de wijkavond.

Doel van de avond was enerzijds om toe te lichten hoe de energietransitie in Arnhem de komende jaren gestalte gaat krijgen en waarom we daar op wijkniveau graag samen over nadenken en aan werken.

Het andere belangrijke doel was elkaar ontmoeten, informatie delen en vooral: ophalen wat er leeft rondom energie en duurzaamheid in onze wijk. Procesbegeleider Edgar Koning begeleidde ons in een interactieve sessie. Dat leverde veel energie en een waardevolle en veelzijdige opbrengst op!

Wat gebeurt er met de opbrengst?

De avond van november was een eerste stap, en levert dus geen conclusies op maar input voor het vervolg. De opbrengst van de avond gaan we gebruiken als input in het participatieproces dat we dit jaar doorlopen. In dat proces gaan we onderzoeken en ophalen hoe er in onze wijk gedacht wordt over de energietransitie, wat we nodig hebben, waar we warm voor lopen (of juist de koude rillingen van krijgen). We bouwen daarmee aan een gezamenlijke Wijk-Energie-Visie (WEV). Daarmee kunnen we de komende jaren goed doorwerken aan de energietransitie, op een manier die past voor onze wijk én voor haar inwoners, en met een visie die ook goed helpt bij het gesprek tussen wijk en gemeente.

Wat is er onder meer uit gekomen?

  • Het groene, rustige en sociale karakter van de wijk wordt gewaardeerd, men wil dit behouden.
  • Er is bereidheid om bij te dragen aan duurzaamheid, mits stappen realistisch en passend zijn.
  • Liever samen optrekken dan alles individueel regelen.
  • Er zijn zorgen over kosten, techniek en het juiste moment om te investeren.
  • Er is behoefte aan overzicht, begrijpelijke uitleg en duidelijkheid over vervolgstappen.

Hieronder kun je de opbrengst van de avond in detail bekijken en eventueel downloaden:

  • de foto’s van de gevulde flipovervellen
  • de presentaties van de avond

We werken nog aan een samenvatting in een podcast en/of filmpje; die worden ook hier geplaatst als ze klaar zijn.

De samengevoegde presentaties:

Hoe nu verder?

In 2026 werken we samen met de bewoners verder aan het participatieproces rond energie en duurzaamheid in de wijk. Op onze ALV van 16 april ‘26 zullen we hier meer over vertellen. Leden van Vereniging Duurzaam Paasberg VDP worden rechtstreeks uitgenodigd voor deze ALV.

Ook via onze wijkkrant en natuurlijk via onze website zullen we jullie op de hoogte houden. En hopelijk gaan we jullie komend jaar ook nog vaker live ontmoeten om hierover verder te praten!

Vragen? Reacties? Meedoen? Welkom!

Voor vragen en reacties kun je terecht op: info@duurzaampaasberg.nl of

Edgar Koning (Procesbegeleider wijkenergievisie) edgar@ki.nl  06-22454682


Wil je ook ambassadeur worden?

Neem contact met ons op via onderstaande formulier.


Ik wil meer info over straatambassadeurs

Neem hierover s.v.p. contact met me op.

Een moment a.u.b.

Bedankt! We nemen contact met je op.




Aanmelden nieuwsbrief

Wil je ook op de hoogte blijven van wat Duurzaam Paasberg doet?
Vul dan je gegevens in en meld je aan.

Een moment a.u.b.

Bedankt voor je aanmelding! We zetten je op de lijst!


Vergelijkbare berichten